Ruszt z żeliwa szarego o grubości 11mm - to tradycyjny ruszt kominkowy z okrągłymi otworami o żywotności około 5 lat przy paleniu drewnem. Żeliwo typu EN-GJL 250 niskowęglowe. Otwory okrągłe rozszerzające się na dole w celu łatwiejszego zsypywania popiołu.

Ruszt z żeliwa chromowego o grubości 11mm - to ruszt stosowany w kotłach oraz kominkach opalanych węglem. Dlatego też przy użyciu tego materiału w tradycyjnym kominku opalanym drewnem żywotność może wynieść nawet 15 lat. Przy paleniu węglem żywotność wynosi około 6 lat. Żeliwo typu ZlCr 2. 2% Dodatek chromu sprawia że ruszt musi być wytopiony w wyższej temperaturze niż ruszt z żeliwa szarego, dzięki temu zmieniają się wiązania co sprawia że ruszt jest dużo trwalszy od rusztów tradycyjnych.

Ruszt z żeliwa szarego o grubości 20mm - to ruszt kominkowy z tradycyjnego żeliwa szarego z okrągłymi otworami, pogrubiany w celu wydłużenia żywotności. Dzięki temu zabiegowi takie ruszty wytrzymują około 8 lat przy paleniu drewnem. Żeliwo typu EN-GJL 250 niskowęglowe. Otwory okrągłe rozszerzające się na dole w celu łatwiejszego zsypywania popiołu.

Ruszt z żeliwa szarego z elementów - to ruszt niskobudżetowy. Jeśli nie chcesz inwestować w swój kominek to będzie to najlepsze rozwiązanie. Ruszt ten wykonujemy z żeliwnych pasków ułożonych jeden obok drugiego. Żywotność takiego rusztu wynosi ok 1-2 lat.

Ruszt ze stali kotłowej z podłużnych prętów- wytrzymałością jest zbliżony do rusztu z żeliwa szarego. Jednak przez jego podłużne pręty popiół łatwiej się zsypuje. Niestety przy tym typie rusztu materiał nie nagrzewa się równomiernie przez co ruszt może zużywać się nierównomiernie. Dodatkowo taki ruszt jest wskazany w kominkach, w których ciąg jest słabszy, ponieważ ma on największą powierzchnię przepuszczania powietrza ze wszystkich dostępnych rusztów.

Drzwiczki profilowe - Wykonane z profilu 30x30mm o grubości ścianki 4mm. Dzięki swojej konstrukcji zalecane są przy dużych rozmiarach drzwiczek. Montaż na śruby rozporowe jest bardzo prosty i nie wymaga wiercenia w ściankach kominka. Drzwiczki te mają standardowo wbudowaną na dole płynną regulację dopływu świeżego powietrza. Zimna rączka (ebonitowa) nie nagrzewa się, nawet podczas bardzo długiego użytkowania kominka. Nowoczesny wygląd oraz zastosowany minimalizm sprawiają że drzwiczki są estetyczne oraz schludne. Drzwiczki do kominka otwartego nie mają żadnych ozdobników, ani wystających niepotrzebnie elementów, dzięki czemu są piękne w swej prostocie.

Drzwiczki ozdobne z maskownicą - Wykonane z kątownika 35x35 o grubości ścianki 4mm. Ten model został stworzony z myślą o krzywych oraz brzydko wykończonych otworach kominkowych. Zastosowana maskownica zachodzi od czoła na krawędź otworu z każdej strony po 3,5cm. Dzięki temu bez dodatkowego nakładu pracy otwór w kominku zostanie wyrównany. Montaż na kotwach sprawia że są solidnie przymocowane do otworu kominkowego. Mają też standardowo wbudowaną na dole płynną regulację dopływu świeżego powietrza. Mosiężny skobelek, uchwyt oraz wzór na przedniej części drzwiczek, nadają im rustykalnego, tradycyjnego wyglądu. Te drzwiczki są też bardziej ozdobne oraz mają bardzo dużą szybę. Dzięki maskownicy wystającej poza otwór, kominek staje się optycznie powiększony. (Istnieje możliwość zrobienia węższej ramki maskującej oraz wykonanie jej tylko na wybranych stronach drzwiczek)

Drzwiczki gładkie z maskownicą - Wykonane z kątownika 35x35 o grubości ścianki 4mm. Ten model został stworzony z myślą o krzywych oraz brzydko wykończonych otworach kominkowych. Zastosowana maskownica zachodzi od czoła na krawędź otworu z każdej strony po 3,5cm. Dzięki temu bez dodatkowego nakładu pracy otwór w kominku zostanie wyrównany. Montaż na kotwach sprawia że są solidnie przymocowane do otworu kominkowego. Mają też standardowo wbudowaną na dole płynną regulację dopływu świeżego powietrza. Zimna rączka (ebonitowa) nie nagrzewa się, nawet podczas bardzo długiego użytkowania kominka. Drzwiczki są gładkie i mają bardzo dużą szybę. Dzięki maskownicy kominek staje się optycznie powiększony. (Istnieje możliwość zrobienia węższej ramki maskującej oraz wykonanie jej tylko na wybranych stronach drzwiczek)

Drzwiczki z wąską ramką – Wykonane z kątownika 35x35 o grubości ścianki 4mm. Dzięki swojej stosunkowo dużej szybie zalecane są przy małych rozmiarach drzwiczek. Montaż na kotwach sprawia że są solidnie przymocowane do otworu kominkowego. Drzwiczki te mają standardowo wbudowaną na dole płynną regulację dopływu świeżego powietrza. Zimna rączka (ebonitowa) nie nagrzewa się, nawet podczas bardzo długiego użytkowania kominka. Drzwiczki są gładkie, dzięki czemu świetnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami.

Płyty tylne do kominka - kalkulator płyt kominkowych

Jeśli szukasz porady, wyślij zdjęcie lub rysunek z opisem w formacie jpg. Aby przesłać zdjęcie kliknij przeglądaj a następnie wgraj. Maksymalny rozmiar pliku: 16M
- zł

Nowoczesna płyta tylna do kominka

Tylna płyta kominkowa przeznaczona jest do wkładów kominkowych. To rodzaj ściany, która zapewnia lepszą izolację termiczną kominka. Stąd też tego rodzaju produkty powinny być odpowiednio wytrzymałe, solidne i wykonane ze stosunkowo trwałych materiałów. Tego rodzaju produkty mogą występować w różnych rodzajach – nawet odpowiednio zdobione na przykład przedstawiające płomienie. Dodaje im to charakteru i pięknego wyglądu. Deflektor kominkowy jest wielką, żeliwną płytą, która zostaje podwieszona w czopuchu wkładu żeliwnego. Dzięki jej istnieniu wydłużona zostaje droga spalin. Tego rodzaju produkt odpowiada także za ich podgrzanie, dzięki czemu następuje proces dopalania cząstek opału – tych, które nie uległy wcześniej spaleniu. Taka konstrukcja płyty tylnej do kominka pozwala na przekazanie dodatkowego ciepła z tego procesu do wnętrza, przy pomocy powietrza, które omywa wymiennik. Reszta zaś, zostaje po prostu usunięta przez komin. Warto wiedzieć, że deflektor do kominka nie znajduje się w każdym kominku – posiadają go jednak nowsze ich wersje.

Płyta żeliwna tylna do wkładów kominkowych

W ofercie naszego sklepu znajdą państwo płyty kominkowe na wymiar, produkowane z najlepszych jakościowo, niepalnych materiałów głównie ze stali kotłowej lub żeliwa - podobnie jak ruszta do kominków. Oferowane przez nas płyty do kominka na wymiar nie pylą się podczas używania kominka i nie wydzielają przykrych substancji zapachowych, które często zakłócają nam frajdę z użytkowania kominków. Jednocześnie nawet w wyniku wysokiej eksploatacji i pod wpływem dużych temperatur nie topią się i nie tracą swoich pierwotnych, fabrycznych właściwości. Są trwałe i niezwykle odporne na działanie ognia. Płyty pozwalają na wykonanie zabudowy kominka bez konieczności wykonywania konstrukcji oraz dodatkowej izolacji. Płyty wytrzymują temperaturę do 1000 stopni Celsjusza. Dodatkowo każda oferowana przez nas płyta żeliwna do kominka jest stosunkowa prosta w montażu. Dzięki temu zaoszczędzą państwo pieniądze oraz czas, który poświęcilibyście na montaż płyty. Dzięki naszym dodatkom oraz możliwościom produkcyjnym możemy dostosować każdą płytę pod kątem wymiarów oraz kształtów do państwa indywidualnych potrzeb, co pozwoli państwu uniknąć dodatkowych kłopotów przy samym montażu.