Ruszt z żeliwa szarego o grubości 11mm - to tradycyjny ruszt kominkowy z okrągłymi otworami o żywotności około 5 lat przy paleniu drewnem. Żeliwo typu EN-GJL 250 niskowęglowe. Otwory okrągłe rozszerzające się na dole w celu łatwiejszego zsypywania popiołu.

NIEDOSTĘPNY o grubości 11mm - to ruszt stosowany w kotłach oraz kominkach opalanych węglem. Dlatego też przy użyciu tego materiału w tradycyjnym kominku opalanym drewnem żywotność może wynieść nawet 15 lat. Przy paleniu węglem żywotność wynosi około 6 lat. Żeliwo typu ZlCr 2. 2% Dodatek chromu sprawia że ruszt musi być wytopiony w wyższej temperaturze niż ruszt z żeliwa szarego, dzięki temu zmieniają się wiązania co sprawia że ruszt jest dużo trwalszy od rusztów tradycyjnych.

Ruszt z żeliwa szarego o grubości 20mm - to ruszt kominkowy z tradycyjnego żeliwa szarego z okrągłymi otworami, pogrubiany w celu wydłużenia żywotności. Dzięki temu zabiegowi takie ruszty wytrzymują około 8 lat przy paleniu drewnem. Żeliwo typu EN-GJL 250 niskowęglowe. Otwory okrągłe rozszerzające się na dole w celu łatwiejszego zsypywania popiołu.

Ruszt z żeliwa szarego z elementów - to ruszt niskobudżetowy. Jeśli nie chcesz inwestować w swój kominek to będzie to najlepsze rozwiązanie. Ruszt ten wykonujemy z żeliwnych pasków ułożonych jeden obok drugiego. Żywotność takiego rusztu wynosi ok 1-2 lat.

Ruszt ze stali kotłowej z podłużnych prętów- wytrzymałością jest zbliżony do rusztu z żeliwa szarego. Jednak przez jego podłużne pręty popiół łatwiej się zsypuje. Niestety przy tym typie rusztu materiał nie nagrzewa się równomiernie przez co ruszt może zużywać się nierównomiernie. Dodatkowo taki ruszt jest wskazany w kominkach, w których ciąg jest słabszy, ponieważ ma on największą powierzchnię przepuszczania powietrza ze wszystkich dostępnych rusztów. CENA MINIMALNA PRZY MAŁYCH WYMIARACH WYNOSI 90zł.

Drzwiczki profilowe - Wykonane z profilu 30x30mm o grubości ścianki 4mm. Dzięki swojej konstrukcji zalecane są przy dużych rozmiarach drzwiczek. Montaż na śruby rozporowe jest bardzo prosty i nie wymaga wiercenia w ściankach kominka. Drzwiczki te mają standardowo wbudowaną na dole płynną regulację dopływu świeżego powietrza. Zimna rączka (ebonitowa) nie nagrzewa się, nawet podczas bardzo długiego użytkowania kominka. Nowoczesny wygląd oraz zastosowany minimalizm sprawiają że drzwiczki są estetyczne oraz schludne. Drzwiczki do kominka otwartego nie mają żadnych ozdobników, ani wystających niepotrzebnie elementów, dzięki czemu są piękne w swej prostocie.

Drzwiczki ozdobne z maskownicą - Wykonane z kątownika 35x35 o grubości ścianki 4mm. Ten model został stworzony z myślą o krzywych oraz brzydko wykończonych otworach kominkowych. Zastosowana maskownica zachodzi od czoła na krawędź otworu z każdej strony po 3,5cm. Dzięki temu bez dodatkowego nakładu pracy otwór w kominku zostanie wyrównany. Montaż na kotwach sprawia że są solidnie przymocowane do otworu kominkowego. Mają też standardowo wbudowaną na dole płynną regulację dopływu świeżego powietrza. Mosiężny skobelek, uchwyt oraz wzór na przedniej części drzwiczek, nadają im rustykalnego, tradycyjnego wyglądu. Te drzwiczki są też bardziej ozdobne oraz mają bardzo dużą szybę. Dzięki maskownicy wystającej poza otwór, kominek staje się optycznie powiększony. (Istnieje możliwość zrobienia węższej ramki maskującej oraz wykonanie jej tylko na wybranych stronach drzwiczek)

Drzwiczki gładkie z maskownicą - Wykonane z kątownika 35x35 o grubości ścianki 4mm. Ten model został stworzony z myślą o krzywych oraz brzydko wykończonych otworach kominkowych. Zastosowana maskownica zachodzi od czoła na krawędź otworu z każdej strony po 3,5cm. Dzięki temu bez dodatkowego nakładu pracy otwór w kominku zostanie wyrównany. Montaż na kotwach sprawia że są solidnie przymocowane do otworu kominkowego. Mają też standardowo wbudowaną na dole płynną regulację dopływu świeżego powietrza. Zimna rączka (ebonitowa) nie nagrzewa się, nawet podczas bardzo długiego użytkowania kominka. Drzwiczki są gładkie i mają bardzo dużą szybę. Dzięki maskownicy kominek staje się optycznie powiększony. (Istnieje możliwość zrobienia węższej ramki maskującej oraz wykonanie jej tylko na wybranych stronach drzwiczek)

Drzwiczki z wąską ramką – Wykonane z kątownika 35x35 o grubości ścianki 4mm. Dzięki swojej stosunkowo dużej szybie zalecane są przy małych rozmiarach drzwiczek. Montaż na kotwach sprawia że są solidnie przymocowane do otworu kominkowego. Drzwiczki te mają standardowo wbudowaną na dole płynną regulację dopływu świeżego powietrza. Zimna rączka (ebonitowa) nie nagrzewa się, nawet podczas bardzo długiego użytkowania kominka. Drzwiczki są gładkie, dzięki czemu świetnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami.

W CELU WYCENY PROSIMY O KONTAKT MAILOWY

W CELU WYCENY PROSIMY O KONTAKT MAILOWY

Drzwiczki kominkowe na wymiar - kalkulator drzwiczek

Jeśli szukasz porady, wyślij zdjęcie lub rysunek z opisem w formacie jpg. Aby przesłać zdjęcie kliknij przeglądaj a następnie wgraj. Maksymalny rozmiar pliku: 20M
- zł

Nowoczesne drzwiczki kominkowe na Twój wymiar 25zł/dm2

Prezentujemy najwyższej jakości drzwiczki kominkowe wykonane ze stali kotłowej - materiału, który jest przystosowany do pracy z wysokimi temperaturami. Wykonywane specjalnie dla Ciebie, według Twoich upodobań, a w dodatku na wymiar, który jest Ci potrzebny! Nasze drzwiczki kominkowe są bardzo łatwe w montażu, nie wymagają żadnych prac budowlanych. Stosując drzwiczki w kominku zyskujesz lepszą kontrolę temperatury i optymalizując przy tym zużycie drewna, ponieważ efektywność energetyczna zamkniętego kominka może być ponad dwukrotnie wyższa niż kominka otwartego. Jako producent drzwiczek kominkowych oferujemy Państwu możliwość przekształcenia każdej przestrzeni w przyjemne i ciepłe miejsce z wykorzystaniem naszych produktów najwyżej jakości.

Drzwiczki kominkowe z szybą żaroodporną

Wszystkie drzwiczki kominkowe w naszej ofercie posiadają szybę żaroodporną ( z odpornośćią temperaturową do 800oC) niemieckiej firmy Robax®. Szyba jest w cenie drzwiczek. Na życzenie klienta istnieje możliwość wymiany zwykłej szyby żarooodpoornej Robax® na szybę samoczyszczącą IR Max® tego samego producenta. Otrzymają wtedy Państwo rabat na szybę samoczyszczącą w wysokości 40% jej wartości!

Co możesz wybrać w każdym modelu drzwiczek do kominka

  • Stronę zawiasów (prawa/lewa), lub otwierane na obydwie strony,
  • Montaż na śruby rozporowe lub na kołki montażowe,
  • Rozmiar drzwiczek,
  • Doloty powietrza pojedyncze lub podwójne, na górze, na dole lub na górze i na dole,
  • Z maskownicą nachodzącą od czoła na każdą krawędź otworu. Możesz dowolnie wybrać szerokość maskownicy oraz strony na których nie powinno jej być.
  • Wersję klasyczną (ozdobną) ze skobelkami w kolorze mosiądzu lub wersję nowoczesną (gładką) z nienagrzewającą się ebonitową klamką.

→ Przeslij zdjęcia swojego otworu w kominku, w który mają zostać zamontowane drzwiczki na nasz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego modelu, rozmiaru, formy montażu oraz innych kwestii technicznych i wizualnych.

Wykonujemy specjalne zamówienia

Potrzebujesz drzwiczek narożnych, z łukiem u góry, dwuskrzydłowych lub o nietypowym kształcie? A może potrzebujesz jakichś innych części do kominka? Odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów. W naszej firmie powstają również drzwiczki do kominka na specjalne zamówienia. Jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej oryginalne koncepcje. Jeśli szukasz nietypowych rozwiązań - zgłosić się do nas! Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie części do kominka. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiednich materiałów oraz zaproponujemy ciekawe rozwiązania. Wystarczy, że skontaktuję się z nami mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie!